KUAR Design Lab olarak yürüttüğümüz projeler için tam zamanlı çalışacak genç endüstri ürünleri, moda tasarımcıları ve mühendisler arıyoruz. Projelerimiz endüstriye ve akademiye yönelik, uluslarası çalışmalar! Giyilebilir teknolojiler, spor teknolojileri, jestler ve oyun üzerine çeşitlilik gösteriyor. Arçelik tarafından destekleniyor. Patent başvurusu doğurabiliyor.

ig: @kuar_designlab, fb: @KUdesignlab

Bu projeler sayesinde, dünyaca ünlü, uluslarası konferanslarda Google, Apple, Microsoft gibi büyük firmalar ile görüşme, fikir alışverişi yapma şansımız doğuyor 😀

Adaylarımızın lisanstan veya yüksek lisanstan yeni mezun olmasını tercih ediyoruz. Kendi alanında yetkin ve disiplinlerarası çalışmaya elverişli olmasını bekliyoruz.

Bizimle çalışacak gençlerimizi yüksek lisans programına kaydediyoruz. Onların rahat çalışması için çok konforlu bir ortam sunuyoruz. ALES skoru, patent ve yayın başarısına göre 2.325 liradan başlayan aylık veriyoruz.

Yemek yardımı, ücretsiz yurt olanağı sağlıyoruz. Konferans masraflarının tamamını karşılıyoruz. Dizüstü bilgisayar veriyoruz. Senede 500 TL özel proje yardımı yapıyoruz. Tüm patent başvurularını ve masraflarını üstleniyoruz. Gerekirse yurt dışına eğitime gönderiyoruz.

Projelerimizde çalışması biten gençlerin yurtdışında iş bulmasına yardımcı oluyoruz. Çıkan ürünün pazarda yeri varsa şirket kurmasına destek oluyoruz. Söylememize gerek yok ama tabi bu olanakları bize üniversitemiz sağlıyor 🙂

Ne yazık ki adayımızın başarılı olabilmesi için ALES-EA’dan en az 85-90, TOFEL’dan en az 95, not ortalaması en az 3.00 olmalı :/

Eğer sen de ilgileniyorsan bu ön-başvuru formunu doldur. Bu aşamada güncel skorun yoksa eski skorunu da gönderebilirsin. Tüm gençleri ağırlamak isteriz ama kısıtlı yerimiz var. Bu tam bana göre diyorsan bir an önce başvurmanda fayda var.

Ama yok bu tam bir tanıdığıma göre diyorsan, onunla paylaşırsan çok seviniriz 🙂